Psychotesty czy psychoZABAWA?

Zazwyczaj dostępne są w różnego rodzaju gazetach oraz masowo w internecie. Mają pokazać nam prawdę o nas samych i odpowiedzieć na przeróżne pytania: czy jestem dobrą żoną, kucharką, sprzątaczką, czy nadaję się na matkę, jaka jestem w łóżku, czy mój mąż mnie zdradza, jakim jestem typem kobiety i tak dalej i tak dalej. Natknęłam się przypadkiem na stronę iWOMAN, gdzie możemy znaleźć szeroką gamę właśnie takich psychotestów do rozwiązania. Tylko…

 Czy warto po takie testy sięgać i czy nie są szkodliwe? 

Różnego rodzaju psychotesty jakie możemy znaleźć np. w internecie są ogólnodostępne i dla każdego. Ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza u kobiet, ponieważ to my lubimy zasiać ziarnko niepewności w naszym życiu i sprawdzić czy przypadkiem facet nas nie zdradza.<śmiech> Takie testy nie powinny być raczej szkodliwe pod warunkiem, że są traktowane jako psychoZABAWA. 

Zbyt poważne podejście do takiej zabawy i podejmowanie na jej podstawie różnych ważnych decyzji życiowych np. czy zakończyć związek, bo przecież w psychoteście wyszło, że on mnie zdradza, jest ogromną nieodpowiedzialnością i może przynieść mało zabawny efekt. Jeżeli jednak lubimy rozwiązywać psychotesty i nie traktujemy ich zbyt poważnie mogą nam one posłużyć jako narzędzie do lepszego poznania siebie oraz skłonić do refleksji. Warto zastanowić się nad swoim życiem, nad sobą i często takie testy, zabawy powinny wzbudzać w nas ”zdrową” chęć zmian oraz chęć popracowania nad czymś, na co wcześniej być może nie zwracaliśmy uwagi.

Na stronie iWOMAN zainteresował mnie test „Jak radzisz sobie z problemami?” i zobaczcie (oczywiście z przymrużeniem oka!) co mi wyszło: 

Należysz do grupy osób, które nigdy się nie poddają. Chociażby miałabyś przejść przez morze i poświęcić całą noc dokończysz powierzony Ci projekt do końca. Jesteś osobą bardzo odpowiedzialną i sumienną. Nie lubisz odkładać czegoś na później. Wychodzisz z założenia, że lepiej przejść po trupach do celu. Zawsze walczysz ze wszystkich sił i jesteś wzorem dla innych. Niestety nawet Tobie może się coś nie udać. To nie koniec świata. Nie zawsze można wygrywać. Naucz się lepiej znosić porażki i traktuj je jako kolejną naukę na przyszłość”

Teraz tylko ode mnie zależy jak zinterpretuję wynik i czy podejdę do tej psychoZABAWY z rozwagą.

A wy, jakie macie podejście do psychotestów? Jeśli macie ochotę sprawdźcie jak wy radzicie sobie z problemami i podzielcie się ze mną swoim wynikiem! http://www.iwoman.pl/zdrowie/psychotesty/”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *