To, co mi w duszy gra!

Potrafisz konkretnie określić kolor swoich marzeń, barwę swoich pragnień i smak swoich słów? Ja nie potrafię. Dla mnie każde z nich mieni się tysiącem odcieni i w każdej minucie życia ma inną intensywność. Czasem najprostsze, niepozornie rzeczy są najtrudniejsze do określenia. Są różni ludzie – milczący, wygadani, flegmatyczni, sceptyczni, pełni życia, radośni, dziecinni, rozrywkowi, a dzielą ich kilometry, poglądy, wiek, kolor oczu, wzrost, numer buta, płeć czy muzyka. Wszystkich łączy jedna dama. Piękna i elokwentna, o oczach koloru tęczy. Jej wiek jest dotąd nie znany, ale jak wiadomo kobiet o wiek się nie pyta. Uskrzydla, pozwala wzbić się ponad rzeczy niemożliwe i zwycięża słabość. Od dawien dawna pomieszkuje w życiu i w sercach wielu ludzi. Na imię ma Pasja. Pasja do tworzenia piękna. Znasz ją?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pasja to stan mojego umysłu. Pasja jest we mnie. Jest mną. 

Pasjonuję się wszystkim co jest wokół mnie. Ludźmi, naturą, wydarzeniami, zapachem porannej kawy, przypadkowym uśmiechem posłanym na ulicy przez nieznajomego, dźwiękami ulubionego utworu czy słowami dopiero zaczętej książki, które kreują w mojej głowie obraz czegoś nowego, czegoś jeszcze na mnie czekającego. Skupiam się na tym, co dostarcza mi niesamowitą radość i wiem, że to ja jestem malarzem własnego życia. To ode mnie zależy czy mój obraz będzie pełnym pasji, budzącym podziw arcydziełem, nieudaną reprodukcją, a może zwykłym obrazkiem namalowanym ręką dziecka i wypełnionym kolorami najprawdziwszych uczuć. To ja wybieram paletę barw swojego życia. To ja decyduję o tym, czy dzisiejszy dzień namalowany będzie w odcieniach szarości czy w kolorach tęczy. W zależności jaką paletę wybiorę, takimi kolorami będę postrzegać otaczający mnie świat. Ja już wybrałam. Wzięłam pędzel w swoje ręce malując najskrytsze marzenia wszystkimi kolorami tęczy pochodzącymi prosto z serca. 

A Ty? Odkryłeś już co Ci w duszy gra?

Wiesz jaką paletą barw namalowany jest Twój dzisiejszy dzień?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Pasja uskrzydla”. Tatuaż autorstwa Mariusza Józefowicza. Mój pierwszy. 

This article has 5 comments

 1. Joanna Jarosz Odpowiedz

  Kochana myślę, że oby dwie jesteśmy dowodem na to, że z Niepełnosprawnością można żyć w miarę normalnie. Każda z Nas ma swoje pasje i dąży do ich spełnienia. Przede mną kolejne wezwanie. Na razie nic nie powiem, ale proszę trzymaj za mnie kciuki! 🙂

  Ps. Piękny prezent od Krzysia i przepiękny wzór! 🙂

 2. Matylda Odpowiedz

  Sylwio, jesteś niezwykłą osobą, szacun i podziwiam! Twoje zdjęcia są świetne, a tatuaż jeszcze lepszy 🙂

  Staram się spełniać swoje marzenia, chociaż nieraz nie wychodzi mi to tak jakbym tego chciała, ale walczę o pasję! :<

 3. Dyson Odpowiedz

  Co mi w duszy gra czemu czasem jestem zla ile razy chcialam uciekac dokad wiecznie gnam chociaz tyle wokol mam czemu we mnie tyle czarnego Wbrew zakazom i pod wiatr biegne sama przez moj swiat i tak dobrze mii!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *