Widzieć niejedno ze wspom­nień dzieciństwa w pro­mieniach let­niego słońca

Wczoraj, późnym wieczorem usiadłyśmy z mamą na łóżku i oglądając albumy ze starymi fotografiami wróciłyśmy do wspomnień z przed lat. Każdy z nas posiada bowiem wspomnienia z dzieciństwa. Przypomniało mi się jak w wieku 4 lat zawijałam róg dywanu, stawałam na nim i udawałam, że jestem na scenie śpiewając przy tym na cały dom. Zatrzymując się na zdjęciach z czasów przedszkolnych mama opowiedziała mi, że na śpiewaniu się nie skończyło, że pewnego dnia zapragnęłam tańczyć tak jak mamusia i zaciągnęłam ją na kurs tańców dla dzieci. Oczywiście nie tańczyłam tam tak, jak inni, ale to nie było ważne! Ważne było to, że spróbowałam i świetnie się bawiłam tak jak inne, sprawne urwisy.
Po pierwszym spotkaniu sama stwierdziłam, że to nie dla mnie i mogę sobie tylko wyobrazić ulgę mojej mamy. Z czasów przedszkolnych pamiętam jeszcze, że nienawidziłam pomidorówki i ananasów – co teraz uważam za absurd, bo uwielbiam zarówno pomidorówkę jak i ananasy. Od zawsze byłam duszą towarzystwa, było mnie wszędzie pełno, znałam mnóstwo kawałów i zagadek, którymi uraczałam wszystkich, byłam straszną psiarą i kociarą, a jak się na coś uparłam to był koniec świata.Patrząc w przyszłość teraźniejszym okiem dostrzegłyśmy z mamą wiele zmian, ale jedno pozostało niezmienne: artystką byłam i jestem do dziś! Ach, te wspom­nienia i ta tęskno­ta kiedy ot­wiera się al­bum i ogląda zdjęcia z dzieciństwa.

A te­raz zam­knijcie oczy i przy­pom­nijcie so­bie swo­je dzieciństwo. Przy­pom­nijcie so­bie wszys­tkie bez­tros­kie chwi­le, w których biegaliście bo­so po tra­wie, śmiejąc się we­soło. Przy­pom­nijcie so­bie te za­bawy w kałużach po deszczu, robienie ba­beczek w pias­kowni­cy, śmianie z się z do­rosłych, którzy wydawa­li się być tak dziw­ni. Przy­pomi­najcie sobie o tych chwi­lach codzien­nie, by w swoich codziennych obo­wiązkach i trud­nych spra­wach do załat­wienia, cho­ciaż raz się uśmie­chnąć, dzięki przyjemnej burzy wspomnień.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *