Wygląd to tylko dodatek do barwnej osobowości. Ale jaki ważny!

Myślę, że naturalnym odruchem każdej kobiety powinno być dbanie o swój wygląd. Już jako małe dziewczynki podkradają mamie kosmetyki, niezdarnie nakładają szminkę na usta czy też lakier na paznokcie, przymierzają za duże o kilka rozmiarów szpilki, w których ledwo chodzą. Czy zgadzacie się ze mną, że kobiety dbające o swój wygląd czują się pewniejsze siebie, od razu rzucają się mężczyznom w oczy i są dla nich bardziej interesujące? Jest takie przysłowie: „nie suknia zdobi człowieka”, jednak czy jest ono nadal aktualne w dzisiejszych realiach?
 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To jak wyglądamy mówi innym jacy jesteśmy i nie oszukujmy się, już dawno udowodniono, że ładnemu jest w życiu łatwiej. Jeśli o pracę będą starać się dwie kobiety, które mają takie same kwalifikację, to pracę dostanie ta, co jest starannie ubrana, ładnie umalowana i na pierwszy rzut oka jest atrakcyjniejsza. Dlatego tez, osobiście uważam, że to jak wyglądamy ma ogromne znaczenie w kontaktach międzyludzkich: w szkole, w pracy, w sklepie, na ulicy czy w autobusie. W takich przelotnych kontaktach wygląd ma bardzo duże znaczenie i decyduje o tym jak jesteśmy odbierani w danym momencie. Ja wiem, że wygląd nie jest najważniejszy, że ważne jest to jakim się jest człowiekiem, jednak uwagę większości kobiet przykuję mężczyzna, który jest zadbany, czysty i pachnący, niż ten, który dbanie o siebie uważa za płytkie. Niektórzy uważają, że strojenie się czy też malowanie świadczy o ubogim wnętrzu. Według mnie jest to kolejny stereotyp, z którym trzeba walczyć. Kobieta wyglądająca i czująca się seksownie często określana jest jako dziwka, natomiast ta, która jest zbyt skromna uważana jest za szarą myszkę, która nie ma nic do powiedzenia.

Prawda jest taka, że ludziom nigdy nie dogodzi. Ważne jest zatem, byśmy nie tylko dbali o nasz wygląd, ale również o naszą sferę psychiczną, gdyż ona jest podstawą w dalszym budowaniu relacji. Nie wszyscy jesteśmy modelkami i modelami z wybiegów. Pamiętajmy jednak o tym, że nie każdemu podoba się ten sam typ urody. Oczywiście, są na pewno kanony promowane przez media, wykorzystywane w reklamach, jednak nie tylko przekaz społeczny kształtuje nasze gusta i nasz wizerunek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dzisiejszych czasach jest wiele metod i sposobów, które dodają atrakcyjności człowiekowi, choćby ta przysłowiowa suknia. Jednak nie wszystkie kobiety czują się płcią piękną. Kobiety niepełnosprawne często zaniedbują swój wygląd. Opinia innych? Brak pewności siebie? Czy może zwykłe lenistwo? Przecież choroba nie ujmuje nam kobiecości i poczucia bycia atrakcyjną i zadbaną. Ktoś kiedyś zapytał mnie dlaczego maluję paznokcie, po co mi to i stwierdził, że to pewnie tylko strata czasu dla kogoś kto musi to zrobić. Na co ja: A Ty, po co malujesz paznokcie? W tym momencie padła odpowiedź, że czerwień na paznokciach dodaje jej pewności siebie i czuję się bardziej kobieco. A usłyszawszy ode mnie „mi też” jej zdziwienie na twarzy było takie, jakby co najmniej za oknem zobaczyła latającego słonia. Gdybym dodała, że paznokcie maluję sobie sama, pewnie by zemdlała. (śmiech)

Niestety, niepełnosprawny często kojarzy się ludziom z obrazkiem zamkniętej w czterech ścianach sieroty, która potrzebuję tylko prowadzenia za rączkę i pomocy. Za taki obraz w ludzkich głowach odpowiedzialni jesteśmy my sami, osoby które nie widzą w sobie nic poza swoją chorobą i chowają się za jej skorupą. Dotyczy to nie tylko kobiet, ale i mężczyzn.

A może warto zawalczyć o siebie? Oczywiście wygląd to tylko dodatek do barwnej osobowości. Ale jakże ważny!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

This article has 3 comments

  1. Daisy K Odpowiedz

    Bardzo dobrze, że dbasz o siebie, mimo że i tak jesteś piękną dziewczyną. Jestem pewna, że niejedna Ci zazdrości Twojej urody i uśmiechu. 🙂 Pozdrawiam 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *